Pořadatelé

Jádro pořadatelů je z Turistického oddílu mládeže Roháči. Turistický oddíl mládeže Roháči vznikl v roce 1986 po rozpadu oddílu Rysy. Je členěn na jednotlivé družiny, které se scházejí vždy jednou týdně. Zde se dětem věnují rádcové ve věku kolem 15 - 20 let. Děti se učí pracovat s mapou, orientovat se v terénu, hledat spojení ve vlakovém a autobusovém jízdním řádu, poznávat rostliny a zvířata nebo hrají divadlo. Celý oddíl se schází jednou měsíčně na oddílové schůzce, kde si děti zahrají hry, dovědí se informace na príští mesíc a dostanou oddílový časopis. Oddíl pořádá i víkendové akce. Vrcholem činnosti jsou pak tábory Letní a Zimní Expedice. Náš oddíl se také podílí na pořádání ekologických či sportovně turistických akcí, za všechny lze jmenovat Přechod republiky, Turistický závod mládeže či Běh Járy Cimrmana. Nábor nových členů bývá z začátkem školního roku, ale je možný i v jiném období.


Obrázky z roku 2010
Úvod
Historie
Výsledky
Kufroběžci
Kontakt
Propozice
Galerie vítězů
Fotogalerie

Běh Járy Cimrmana - zážitek pro všechny generace

Všechny cesty vedou do Liptákova! Běh Járy Cimrmana Všechny cesty vedou do Liptákova!
Nejstarší kufroběžecký závod na Kladensku

Fotogalerie

Asi bych dokázal naprogramovat vlastní fotogalerii. Ostatně v minulosti se mi to už podařilo a jedna z nich mi ještě na webu běhá. Ale letitá praxe mě učí, že nejjednodušší je nahrát fotky na Rajče.
Pokud máte své fotogalerie, ať už na Rajčeti nebo kdekoli jinde, a chcete se o ně podělit, pošlete mi odkaz.
Narazíte - li na nefunkční odkaz, dejte mi taky vědět. Obrázky zejména z prvních ročníků budou postupně přibývat. Od třetího ročníku je můžu vytahat z videa, z roku 1993, kdy jsem ještě kamerou netočil, je mám v obálce, ale jsou hodně nekvalitní. Fotky z prvního ročníku zatím hledám, ale určitě je mám, ještě tak před deseti lety jsem je prohlížel. Pro netrpělivé jen přpomenu oblíbené Cirmanovo heslo: ,,Nikdy není tak pozdě, aby nemohlo být později."
Zadejte ročník a odešlete tlačítkem.

             Martina Švandová, Zdeněk Kučera, Iva a Lenka Rusínovy a Roman Tuček v 18. ročníku 2009